KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12733044
nr 1273 3044
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. "Vinter vid Nybroplan", Nybroplan, Stockholm. Signerad, daterad -05. Olja på duk, 53x64 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:40:57
1/9 17:47:12
1/9 18:21:09
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson